Czy zakładanie implantów boli? Odpowiadamy na pytanie.

Czy-zakladanie-implantow-boli

Implant zęba, czyli tytanowa śruba, którą wkręcamy w kość szczękową, to ostatnio bardzo popularny zabieg, który można wykonać w wielu gabinetach stomatologicznych. W przypadku braku uzębienia jest to jedna z możliwości, którą możemy sobie zafundować, aby cieszyć się pięknym uśmiechem.

Czy zakładanie implantów boli?

Kiedy słyszymy o tym, że istnieje możliwość wstawienia implantów, z jednej strony myślimy, że jest to genialna alternatywa na uzupełnienie ubytków naszego uzębienia, a z drugiej ogarnia nas strach, na samą myśl o takiej metodzie. Mamy złe skojarzenia dotyczące wszczepieniu implantu i na samą myśl o wierceniu, wkręcaniu śruby w nasze kości szczękowe, ogarnia nas panika i lęk. Zupełnie niepotrzebnie! Czy zakładanie implantów boli? Absolutnie nie! Podczas z pozoru tego nieprzyjemnego zabiegu, jesteśmy znieczuleni miejscowo i absolutnie nie powinniśmy czuć bólu, czy też dyskomfortu. Lekarz stomatolog dobierze taką dawkę preparatu znieczulającego, abyśmy nie musieli znosić nieprzyjemnych doznań związanych z zabiegiem.

Jak zakłada się implant?

Przed zabiegiem stomatolog wykonuje pacjentowi zdjęcie pantomograficzne, aby stwierdzić, czy ilość tkanki kostnej do której będzie wszczepiany implant, jest wystarczająca.
Lekarz stomatolog może wstawić implant w miejsce, z którego ząb został niedawno usunięty- jest to tak zwana implantacja natychmiastowa, lub w zrośniętą już kość. W wyrostku zębodołowym wiercony jest otwór, do którego będzie wkręcony implant. Kolejnym etapem jest założenie śruby zamykającej i zamknięcie rany. Potem następuje osteointegracja, czyli tak zwany proces zrastania się implantu z kością pacjenta. Po tym etapie następuje kolej na założenie łącznika, który będzie miał za zadanie utrzymanie nowej korony lub mostu zęba. Ostatni już etap to przytwierdzenie nowej korony zęba do łącznika i już możemy cieszyć się nowym uśmiechem.

Rodzaje implantów zębów

Istnieją implanty śródkostne i podkostnowe. Te pierwsze mocuje się w samej kości tworzącej żuchwę, te drugie natomiast przytwierdzane są bardziej płytko. Możemy podzielić implanty również ze względu na wielkość średnicy wkręcanych części, w zależności, czy implantujemy zęby przednie, czy też trzonowe. Istotne jest też to, z jakiego materiału wykonany będzie implant. Niewątpliwie największą popularnością cieszą się implanty tytanowe, ale jest możliwość założenia także tych zrobionych z tlenku cyrkonu.

Koszt implantu zęba

Trudno jednoznacznie powiedzieć, ile trzeba zapłacić za jeden implant. Wszystko zależy od materiału, z jakiego został zrobiony implant, metody wszczepienia, producenta implantu. Trzeba też doliczyć koszty obejmujące diagnostykę przed zabiegiem, taką jak tomografia komputerowa lub inne badania i wizyty lekarskie. Szacując i wyliczając pewną średnią, można zaznaczyć pewien zakres cenowy, który obejmuje kwoty od 3000 do 6000 za jeden implant. Jednak są to tylko szacunkowe dane, a wszystko zależy od wyżej wymienionych czynników i gabinetu stomatologicznego, do którego się udamy.

Na pewno piękny uśmiech to marzenie wielu z nas, szczególnie w dzisiejszych czasach, w których zadbane zęby są naszą wizytówką. Ponadto nie tylko piękno ma znaczenie jeśli chodzi o nasz stan uzębienia. Jama ustna bez ubytków to wygoda i zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top