Co na ząbkowanie? Jak pomóc maluszkowi?

Ząbkowanie to niezwykle ważny okres w życiu każdego niemowlaka, ale i rodziców! Pierwsze ząbki wiążą się także z szeregiem ciekawych dolegliwości, mogących napsuć sporo krwi i powodować problemy, takie jak infekcje. Wyrzynanie ząbków bywa także niezwykle bolesne i co za tym idzie uciążliwe dla dziecka, jak i rodzica. Dziś jednak pokażemy wam jak zmniejszyć ból i sprawić, że ząbkowanie będzie tak trudne do przeżycia. Dziś pomożemy wam w odpowiedzeniu na jedne z najważniejszych pytań dla młodych rodziców: co na ząbkowanie, jakie są objawy ząbkowania, jaka gorączka przy ząbkowaniu powinna zacząć nas martwić i nie tylko! Mamy nadzieję, że przyniesiemy wam ulgę w całym tym procesie!

 

Objawy ząbkowania

 

Na samym początku, zanim zastanowimy się nad tym, co może zmniejszyć efekty procesu pojawiania się pierwszych ząbków mlecznych, należy wspomnieć o tym, jakie są objawy ząbkowania. Wbrew pozorom są one bardziej typowe niż mogłoby się wydawać!

 

Przede wszystkim, mówimy o znacznie podwyższonej temperaturze ciała. Jaka gorączka przy ząbkowaniu powinna wzbudzić nasze podejrzenia? Otóż sytuacja wygląda następująco: powinniśmy patrzeć na to, czy gorączka u naszego malucha nie utrzymuje się dłużej niż 3 dni i czy nie przekracza ona 38 stopni Celsjusza. Poza tym powinniśmy patrzeć na to, czy nie dochodzi do obfitego ślinienia. Gdy zęby zaczynają się wyrzynać ślinianki niemowlaka pracują jak szalone, i wtedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, co dzieje się w jamie ustnej dziecka. Poza tym spójrzcie na dziąsła naszych dzieci, jeżeli będą one wyjątkowo spuchnięte i rozpulchnione, to przekrwione dziąsła mogą dać znak, że coś za chwile będzie się działo. Ząbkowanie daje także o sobie znać poprzez wyjątkowo silny brak apetytu czy biegunkę. Pierwszy z nich spowodowany jest bólem, skutecznie zniechęcającym dziecko do jedzenia. Biegunka to natomiast efekt zwiększonego picia płynów!

 

Skoro wiemy już jakie objawy daje ząbkowanie, to zastanówmy się także — co na ząbkowanie? Jak zmniejszyć problem, jakim jest ząbkowanie? Dowiecie się tego w kolejnym akapicie dzisiejszego artykułu!

 

Co na ból dziąseł u niemowlaka?

 

Warto również wiedzieć o tym, jak ulżyć niemowlakowi, tak aby nie cierpiał on katuszy podczas ząbkowania. Co na ząbkowanie? Przede wszystkim warto skorzystać z gryzaków i smoczków, które mogą masować obolałe dziąsła przez gryzienie. Warto zwrócić także uwagę na to, czy można je napełnić wodą! Chłód zimnego płynu może dodatkowo ulżyć dziecku!

 

Co na ból dziąseł u niemowlaka można dodatkowo zastosować? Otóż możemy swobodnie podać dziecku środki takie jak paracetamol czy też coraz popularniejsze preparaty przeciwbólowe. Specjalne żele łagodzące, przeznaczone do zatrzymywania bólu związanego z ząbkowaniem. Są one bogate w wyciąg z rumianku czy szafranu, co znacząco ulży waszym dzieciom w momencie pojawienia się pierwszych zębów!

 

Skoro już wiecie co na ząbkowanie, mamy nadzieję że zastosujecie tą wiedzę w praktyce! Oby wasze dziecko nie cierpiało już z powodu ząbkowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top