Co robić, gdy boli szczęka?

Ból szczęki to bardzo trudny problem i gdy zacznie dawać o sobie znać, może okazać się jednym z najtrudniejszych problemów z jakimi się zmagaliście. Dziś więc zastanowimy się nad tym, co robić, gdy boli szczęka i jak sobie poradzić z tym problemem. Nie ma co ignorować tego problemu! Ból szczęki ma bardzo dużo przyczyn, jednak najczęściej jest to spowodowane przez kilka najczęstszych czynników takich jak patologie jamy ustnej! Jeżeli zależy wam na tym, aby wyleczyć wasze zęby, to powinniście jak najszybciej udać się na konsultację lekarską. 

Jeżeli więc jeszcze nie wiecie co robić, gdy boli szczęka lub jak odpowiedzieć na pytanie „ból szczęki jaki lekarz” to mamy dla was artykuł, które wręcz idealnie wpisze się w wasze potrzeby!

 

Dlaczego boli szczęka?

 

Na samym początku warto zastanowić się nad tym: dlaczego boli szczęka i od czego boli szczęka? Otóż powodów dla wystąpienia bólu w obrębie szczęki można doszukiwać się w czynnikach takich jak obecność stanów zapalnych zębów, ropni w jamie ustnej, zgrzytania zębami, lecz nie tylko. Szczęka może wykazywać się dolegliwościami bólowymi w momencie występowania nieprawidłowościami takimi jak zapalenie zatok, ucha czy nawet migren lub chorób ślinianek! Należy zwrócić szczególną uwagę na to, żeby momentalnie zająć się leczeniem wszelkiego dyskomfortu w obrębie szczęki!

 

Ból szczęki można także podzielić na miejsce występowania. Jeżeli da on o sobie znać przy uchu, to możemy mieć niemal stuprocentową pewność, że jest on spowodowany stanem zapalnym. Co więcej, możliwe jest dodatkowe wystąpienie zapalenia zatok szczękowych! Ból w obrębie skroni czy ucha to także bardzo często pierwszy symptom pojawienia się dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego. Jeżeli także zauważcie to, że mimowolnie zgrzytamy zębami (mowa o bruksizmie) to także zauważycie to, że wasza szczęka zacznie boleć. Zwróćcie uwagę na to, jeżeli w waszej szczęce będzie działo się coś nieprawidłowego skoro już wiecie co robić gdy boli szczęka!

 

Pozostaje zadać pytanie: co robić, gdy boli szczęka? Czytajcie dalej, a dowiecie się jak przestać męczyć się z bolącą szczęką! Wbrew pozorom, wcale nie jest to tak trudne jak mogłoby się wydawać! 

 

Leczenie bolącej szczęki to nie tylko leczenie efektów, ale też zwalczenie przyczyny bólu. Sposób leczenie zależny jest od źródła powstawanie bólu szczęki. Jeżeli spowodowany jest on stanem zapalnym to kluczem okaże się odpowiednie leczenie farmakologiczne z użyciem antybiotyków. Jeżeli jednak ból to źródło stresu, konieczne będzie zastosowanie szeregu antybiotyków. W przypadku gdy ból szczęki powodowany jest bruksizmem, nie obędzie się bez zastosowania szyn relaksacyjnych, pozwalających na zrelaksowanie mięśni żwaczy i zrelaksowania naszej szczęki. Udanie się do odpowiedniego lekarza to często jedyny sensowny ruch w momencie występowania dolegliwości mięśni żwaczy i nie tylko! Zwróćcie na to uwagę!

 

Mamy więc nadzieję, że po dzisiejszym artykule, wiecie już, dlaczego boli szczęka i od czego boli szczęka. Niech nic was już nie dziwi!

Back To Top