Czy szczoteczka elektryczna jest dobra dla dzieci? Rozwiewamy wątpliwości

Czy_szczoteczka_elektryczna_jest_dobra_dla_dzieci

Szczoteczka elektryczna dla małych dzieci — kto by pomyślał, że dziecko miałoby korzystać z takiej szczoteczki? A jednak okazuje się, że staje się to coraz bardziej powszechne! Pytanie — czy szczoteczka elektryczna jest dobra dla dzieci? Czy dzieci naprawdę powinny korzystać ze szczoteczek elektrycznych? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Czy szczoteczki elektryczne są dobre dla dzieci?

 

Szczoteczka elektryczna ma wiele zalet. Przede wszystkim wynikają one z większej skuteczności takiej szczoteczki — niezależnie od wybranego rodzaju. Ilość obrotów takiej szczoteczki na minutę znacznie przewyższa ilość obrotów wykonywanych szczoteczką manualną — dlatego ma ona większą skuteczność w wymiataniu zanieczyszczeń. Niemniej jednak niezależnie od tego, jaką szczoteczkę mamy, musimy zadbać o technikę szczotkowania — bez tego nawet najlepsza szczoteczka elektryczna nie będzie wystarczająco skuteczna.

Zastanówmy się, czy szczoteczka elektryczna jest dobra dla dzieci. Szczęśliwie istnieje możliwość doboru takiej szczoteczki, która będzie dobra dla dziecka. Istnieją specjalne modele szczoteczek, które mają odpowiednio miękkie włosie — takie, które nie uszkodzą szkliwa dziecka. Szkliwo zębów mlecznych jest słabsze niż szkliwo zębów mlecznych, dlatego szczególnie istotne jest nienarażanie go na jakiekolwiek uszkodzenia. Zbyt twarda szczoteczka mogłaby doprowadzić do starcia szkliwa, nadwrażliwości zębów i nie tylko.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci mogą być nawet ułatwieniem — zwiększona ilość ruchów rotacyjnych stanowi uzupełnienie niedoskonałej techniki szczotkowania dziecka. Dodatkowo dziecko, które musiałoby poświęcać 3 minuty na szczotkowanie, mogłoby się znudzić — a szczoteczka elektryczna gwarantuje identyczne efekty w dużo krótszym czasie. Jedynym zadaniem dziecka podczas szczotkowania jest odpowiednie kierowanie szczoteczki — dziecko nie musi zbytnio kontrolować płynności ruchów czy siły nacisku na zęby.

Szczoteczka elektryczna dla małych dzieci

 

Wiesz już, czy szczoteczka elektryczna jest dobra dla dzieci. Teraz warto określić, co przemawia za skorzystaniem z takiej szczoteczki przez dzieci i jaka szczoteczka elektryczna dla małych dzieci będzie najlepsza. Przede wszystkim szczoteczka dla dzieci ma mniejszą główkę — jest ona dopasowana do wielkości zębów dzieci.

Miękkie włosie zapobiega pojawianiu się podrażnień dziąseł i zębów. Warto postawić na szczoteczkę z atrakcyjnym wzorkiem, na przykład ze wzorkiem ulubionej postaci z bajki, który zachęci do szczotkowania zębów. Nie jest to duży wydatek, a za sprawą elektrycznej szczoteczki możemy znacząco ułatwić dziecku proces mycia zębów.

Podsumowując — szczoteczka elektryczna dla najmłodszych to dobry pomysł. Warto jednak nauczyć dziecko odpowiedniej techniki szczotkowania, tak aby mieć pewność, że Nie zastanawiaj się więc, czy szczoteczka elektryczna jest dobra dla dzieci, a po prostu dokonaj odpowiedniego zakupu i spraw dziecku niesamowity prezent!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top