Jak długo myć zęby szczoteczką soniczną? Co nieco o prawidłowym szczotkowaniu.

jak-dlugo-myc-zeby-szczoteczka-soniczna

Jak długo myć zęby szczoteczką soniczną? To pytanie pojawia się w głowie nowych użytkowników tego urządzenia. Ponieważ działa ona znacznie lepiej od manualnej szczoteczki.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Działanie szczoteczki sonicznej zdecydowanie różni się od jej zwykłej alternatywy. Opiera się głównie na wytwarzaniu fal dźwiękowych o częstotliwości od 260 do nawet 400 HZ. Fale dźwiękowe wprawiają w ruch włókna szczotki oraz ślinę, wytwarzając tak zwane mikrobańki, których cząsteczki docierają do miejsc trudno dostępnych, takich jak przestrzenie międzyzębowe.

Szczoteczka soniczna wykonuje ruchy rotacyjno-pulsacyjne, dzięki czemu jest w stanie dokładnie umyć zęby, nie uszkadzając dziąseł ani szkliwa. Przy myciu warto pamiętać również o higienie języka, gdyż na nim również zbiera się wiele bakterii. Co więcej, to urządzenie wykonuje, w zależności od modelu, aż od 30000 do 60000 obrotów na minutę.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Ze szczoteczki sonicznej można korzystać już od szóstego roku życia, warto sięgnąć po to urządzenie jak najwcześniej, gdyż dbanie o higienę jamy ustnej powinno się zacząć od wczesnej młodości. Warto dodać, że nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania jej przez osoby noszące implanty lub aparaty ortodontyczne.

Samo mycie zębów nie powinno odbywać się ruchami obrotowymi, ale wymiatającymi, zaczynając od dziąseł w kierunku koron zębów. Jeśli chodzi o pastę warto, sięgnąć po mało pieniący się produkt oraz taki o niskim współczynniku ścieralności. Warto wspomnieć, że należy nałożyć niewiele pasty do zębów, gdyż wysokie obroty oraz fale dźwiękowe powodują szybkie oraz obfite pienienie się. Oczywiście po każdym użyciu należy przepłukać szczoteczkę. Natomiast końcówke, zgodnie z zaleceniem producenta, należy wymieniać co trzy miesiące.

Czas oraz częstotliwość stosowania zależy od indywidualnych potrzeb klienta oraz stanu zębów. Jednak taka standardowe użytkowanie zalecane czyszczenie, dla przeciętnego człowieka, wynosi dwa razy dziennie po dwie minuty.

Zalety używania szczoteczek sonicznych

Szczoteczka soniczna wytwarza około cztery razy więcej obrotów w ciągu minuty niż manualna. Przez co wiele osób zastanawia się jak długo myć zęby szczoteczką soniczną. Minuta używania tego urządzenia spokojnie odpowiada trzem minutom tradycyjnego szorowania.

Ponadto dzięki wykorzystaniu fal dźwiękowych, w odróżnieniu od szczoteczki elektrycznej, dociera w trudno dostępne miejsca. Za jej pomocą można wyczyścić dziąsła oraz przestrzenie międzyzębowe. Co więcej, działa mniej inwazyjnie dla szkliwa na zębach.

Ładowanie jest banalnie proste i zajmuje tylko około kilku godzin, bateria starcza nawet do tygodnia. Warto pamiętać, że po zakupie należy najpierw przed pierwszym użyciem ją naładować.

Użytkowanie szczoteczki jest banalnie proste, a końcówki naprawdę łatwo wymienialne oraz ogólnodostępne. Co więcej, rynek urządzeń elektrycznych do pielęgnacji jamy ustnej nieustannie się zmienia, a cena szczoteczek sonicznych z roku na rok spada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top