Aparaty ortodontyczne lingwalne

ząb

Współczesna ortodoncja może nadal kojarzyć się niektórym z was wyłącznie z aparatami metalowymi, mogącymi znacząco zaburzyć estetykę uzębienia. Nierzadko zdarza się też tak, że nawet tradycyjne aparaty z przezroczystymi zamkami są niewystarczające! Uważamy jednak, że każdy z nas zasługuje na maksymalnie dobrze prezentujące się uzębienie, które jest nie tylko proste, ale też co za tym idzie — proste. Dziś omówimy aparaty lingwalne i pokażemy wam, jak aparat lingwalny może zmienić wasze życie na lepsze!

Zalety niewidocznego aparatu lingwalnego

Jakie zalety oferuje użytkownikom aparat lingwalny? Otóż przede wszystkim, jest on niezwykle estetyczny i niemalże niewidoczny, biorąc pod uwagę perspektywę postronnego obserwatora. Aparat lingwalny może także posłużyć do leczenia niemalże każdej wady zgryzu, nie zależnie też od wieku pacjenta. Jego zastosowanie umożliwia również znaczące zredukowanie powstania zmian próchniczych oraz odwapnień na powierzchni zębów! Poza tym, aparaty ligwalne są znacznie bardziej wygodne, a powody takiej sytuacji są zróżnicowane — przede wszystkim, każdy taki aparat lingwalny tworzony jest na podstawie zębów pacjenta, przez co ich dopasowanie jest indywidualne. Jego zamki są także znacznie bardziej płaskie i położone znacznie niżej dzięki swojej unikalnej budowie. Co jednak najważniejsze dla pacjenta — aparat lingwalny znacząco skraca leczenie ortodontyczne i jest znacznie mniej bolesne!

Leczenie z użyciem aparatu lingwalnego

Jak jednak wygląda leczenie z użyciem rozwiązania, jakim są aparaty lingwalne? Rozpoczyna się ono od pozytywnego zakwalifikowania pacjenta do wykorzystania aparatu. Jeżeli do tego dojdzie, ortodonta przyklei do wewnętrznej strony uzębienia zamki, przez co cała konstrukcja będzie prawdziwie niewidoczna. Pacjenci doceniają to, że aparat ten jest bardzo subtelny i nie ma nieestetycznych zamków lub pierścieni. Ciekawe jest także to, jak aparaty lingwalne działają na nasze zęby. Otóż same zamki, które są przyklejane na powierzchnię zębów stanowią tylko sposób przenoszenia odpowiednich sił na zęby! Mimo że jest to stosunkowo podobny sposób leczenia jak przy pomocy tradycyjnych aparatów, to cały ten proces jest znacznie krótszy i na swój sposób przyjemniejszy! Jeżeli chodzi o samo leczenie, to jak już wspomnieliśmy — trwa ono znaczne krócej. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób pragnie stać się właścicielami aparatów lingwalnych! Właśnie dlatego, mamy nadzieję, że prędzej czy później zadbacie o swój zgryz i przemyślicie wykorzystanie leczenia ortodontycznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top