Nakładkowe wybielanie zębów

wybielanie_zebow

Białe zęby to marzenie wielu z nas. Nieskazitelny kolor zębów to znak nie tylko dbania o własny wygląd, lecz także na swój sposób zdrowia. Mała liczba z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że osiągnięcie tego rezultatu jest znacznie prostsze, a wybielanie zębów jest bardzo popularnym działaniem! Dziś więc pokażemy wam, że wybielanie zębów wcale nie musi być realizowane w gabinecie, a także może zostać wykonane… w domu! Dziś więc wyjaśnimy wam, czym jest nakładkowe wybielanie zębów oraz podamy informacje na temat tego, ile faktycznie kosztuje takie wybielanie zębów! Czas na dzisiejszą dawkę wiedzy!

Na czym polega nakładkowe wybielanie zębów?

We współczesnych czasach, podczas odwiedzania gabinetu stomatologicznego, możemy wybierać spośród kilku bardzo ciekawych rozwiązań, pozwalających na efektywne wybielanie zębów. My jednak omówimy dziś nakładkowe wybielanie zębów. Mimo tego, że ta technika wymaga znacznie więcej czasu i zmusza pacjenta do zwiększenia samodyscypliny, to nadal jest ona niesamowicie popularna. Jak jednak wygląda samo nakładkowe wybielanie zębów?

Podstawowym elementem podczas procesu, jakim jest nakładkowe wybielanie zębów są same nakładki. Są one wykonywane przy pomocy materiału termofomorwalnego i są dostosowane do zębów pacjenta. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wycisków gipsowych. Takie wybielanie zębów może być jednak wykonane dopiero wtedy, kiedy nasze uzębienie jest wolne od jakichkolwiek ubytków czy chorób, takich jak próchnica jak paradontoza. Po tym, jak otrzymamy wspomniane nakładki, możemy rozpocząć wybielanie zębów!

Nakładkowe wybielanie zębów opiera się o nałożenie na wewnętrzną część specjalnego preparatu wybielającego, bogatego w nadtlenek wodoru. Aby wybielanie zębów przyniosło pożądany skutek, stomatolog poinformuje jak realizować nakładkowe wybielanie zębów, skupiając się na tym, jak oraz ile wspomnianego preparatu należy wykorzystać. Takie wybielanie zębów zazwyczaj trwa około 2-4 tygodnie, podczas których będziemy nosić te nakładki przez około 4 godziny dziennie. Po zakończeniu całej operacji możliwe jest odczuwanie drobnej nadwrażliwości na ciepłe oraz zimne bodźce, plus, aby wybielanie zębów przyniosło pożądane rezultaty — konieczne jest zastosowanie białej diety. Dzięki temu uzyskane efekty utrzymają się nawet przez kilka miesięcy! Oczywiście ważną rolę w tym wszystkim odgrywa nasza higiena i dieta. Zaufajcie nam — warto zdecydować się na takie wybielanie zębów!

Ile kosztuje wybielanie zębów w domu?

Warto także zastanowić się nad tym ile kosztuje nakładkowe wybielanie zębów. Otóż na samym początku warto wspomnieć o tym, że takie wybielanie zębów jest znacznie tańsze niż tradycyjne gabinetowe wybielanie zębów. Jego cena, biorąc pod uwagę cały proces zwykle waha się w granicach 400 – 800 złotych. Różnice te wynikają z tego, w jakim miejscu znajduje się gabinet, lecz znaczącą rolę w tym wszystkim odgrywa coś tak niepozornego, jak renoma gabinetu! Nic więc dziwnego, że ten stosunkowo tani zabieg, jakim jest wybielanie zębów, cieszy się tak dużym zainteresowaniem i popularnością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top