Ile kosztuje invisalign w Polsce? Poznaj ceny aparatu.

invisalign

Bardzo często spotykanym przez polskich stomatologów problemem jest skrzywienie zgryzu. Mimo to większość pacjentów nie decyduje się na leczenie, między innymi ze względu na to jakie wady niesie za sobą montaż tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Problem ten występuje również zagranicą, dlatego technicy stomatologiczni z różnych państw postanowili stworzyć lepszą alternatywę klasycznego aparatu na zęby. Właśnie w ten sposób powstał invisalign, czyli nowoczesne narzędzie stomatologiczne, które gwarantuje bardzo wysokie poczucie komfortu podczas leczenia wad zgryzu.

Invisalign – co to jest?

Aparatem invisalign nazywamy wykonane w nowoczesny sposób wkładki termoplastyczne, które doskonale nadają się do prostowania każdego typu uzębienia. Przezroczysty aparat na zęby jest praktycznie niezauważalny, a nierzadko nawet sam użytkownik nie zwraca na niego uwagi podczas przeglądania się w lustrze lub robienia zdjęć. Jednak to nie jedyna zaleta aparatu invisalign. Narzędzie korekcyjne jest bardzo wygodne, a na dodatek można je bezproblemowo ściągać w dowolnej chwili.

Warto też wspomnieć o samych efektach leczenia z użyciem aparatu ortodontycznego invisalign. Innowacyjne narzędzie stomatologiczne nie tylko precyzyjniej dopasowuje się do uzębienia, ale również przynosi efekty korekcji zgryzu znacznie szybciej niż klasyczny aparat na zęby. Szacuje się, że po kilku miesiącach uzębienie pacjenta jest już idealnie wyprostowane i nie wymaga dalszego przesuwania. Połączenie wysokiego komfortu użytkowania ze znakomitymi efektami leczenia sprawia, że aparat invisalign spełnia potrzeby nawet najbardziej wymagających pacjentów klinik stomatologicznych.

Zasada działania aparatu Invisalign

Oczywiście to jak szybko i skutecznie działa invisalign to nie żaden rodzaj magii lub innej sztuczki, ale efekt doskonale opracowanej metody działania aparatu. Po założeniu przez użytkownika termoplastyczne wkładki wywierają delikatny, idealnie wyważony nacisk na krzywy zgryz. Ta precyzyjnie wyliczona siła nacisku sprawia, że zęby prostują się o niecały milimetr prawie każdego dnia, a wszystko odbywa się bezboleśnie i bez żadnego ryzyka. Milimetr, czy nawet pół milimetra nie wydaje się być dużą odległością.

Nie można jednak zapomnieć, że po tygodniu będzie to już kilka milimetrów, a po miesiącu grubo ponad centymetr. W ten sposób po kilku miesiącach invisalign nie musi już dalej korygować uzębienia użytkownika, który może cieszyć się prostym zgryzem. Należy jednak pamiętać, że aparat koniecznie trzeba nosić przez minimalnie 22 godziny na dobę. Resztę doby przeznacza się zwykle na posiłki i higienę jamy ustnej.

Invisalign – koszt

Wyliczenie dokładnego kosztu aparatu ortodontycznego typu invisalign jest bardzo trudne. W końcu jest on w dużej mierze dostosowywany do użytkownika, dlatego jego czas i koszty produkcji będą w każdym przypadku inne. Badania rynkowe wykazują jednak, że średni koszt takiego aparatu wynosi 10-20 tysięcy złotych, ale wszystko jest uzależnione między innymi od wielkości wady zgryzu i ilości zębów wymagających nałożenia aparatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top