Jak wybielić żółte zęby? Czy zawsze jest to możliwe?

Myślisz o tym, dlaczego masz żółte zęby? Estetyka uśmiechu to rzecz, która spędza sen z powiek wielu osobom. Dbanie o to, by uśmiech przypominał ten rodem z pierwszych stron gazet, jest bardzo ważne. Dzięki temu, poprawia się nasza pewność siebie – bo głównie chodzi o nią, dzięki temu przecież czujemy się lepiej. Prócz tego, piękny uśmiech przekłada się na setki komplementów otrzymywanych dzięki niemu. Bo kto nie chciałby dostawać komplementów?

 

Niestety, istnieją pewne czynniki, które mogą utrudnić nam czerpanie korzyści z naszego uśmiechu. Do tych czynników zaliczają się przede wszystkim wady zgryzu, ale także kolor uzębienia, czy też ubytki w nim. W tym artykule skupimy się na kolorze uzębienia, gdyż to on sprawia, że uśmiech prezentuje się rewelacyjnie. Moglibyśmy mieć nawet równe, ładne, proste zęby, ale cóż z tego, skoro będą one żółte? Jeśli zastanawiasz się „dlaczego mam żółte zęby?” – dowiesz się tego z tego artykułu. Prócz tego warto jest wiedzieć, czy da się wybielić naturalnie żółte zęby, a także jak wybielić bardzo żółte zęby. Sprawdźmy, jak wybielić żółte zęby!

 

Dlaczego mam żółte zęby?

 

Częstym powodem, dla którego pacjenci zastanawiają się, dlaczego mają żółte zęby, są po prostu ich uwarunkowania genetyczne. To w genach mamy zapisane wiele rzeczy na temat naszych zębów i czasem natury nie da się oszukać. Jeśli nasze geny przewidziały nam żółtą kość zębów – musimy się z tym pogodzić i to zrozumieć! Dotyczy to także zrozumienia dla innych osób, które mają żółte zęby – to nie zawsze wynika z zaniedbań. 

 

Może jednak zdarzyć się tak, że faktycznie będzie to wynikało z zaniedbań. Dotyczy to sytuacji, w której ktoś ma na przykład bardzo dużo kamienia nazębnego, czy też różnych osadów na zębach. W takiej sytuacji można spokojnie stwierdzić, że ktoś ma po prostu żółte zęby! W takiej sytuacji nie trzeba pilnie wiedzieć, jak wybielić żółte zęby, a po prostu jak usunąć osad z zębów. Niemniej jednak, wiedza na temat tego, jak wybielić żółte zęby, również jest przydatna.

 

Czy da się wybielić naturalnie żółte zęby?

 

Mając żółte zęby, na pewno będziesz zastanawiać się, jak wybielić żółte zęby. Pytanie – czy da się wybielić naturalnie żółte zęby? Warto wiedzieć, jak wybielić żółte zęby, bo może okaże się, że konwencjonalne sposoby okażą się nieskuteczne, a pacjent po prostu straci czas. W kwestii tego, jak wybielić żółte zęby, warto jest pozostawić ostateczną decyzję dentyście, aby zadecydował, która z nich przyniesie skuteczny efekt. Na pewno nie warto jest stosować past wybielających, mogących doprowadzić do podrażnienia. Lepiej jest skupić się na szkliwie i jego wybielaniu.

 

Myślisz o tym, jak wybielić bardzo żółte zęby? Powinieneś zastanowić się na przykład nad wybielaniem gabinetowym lub w domu – nakładkowym. Skonsultuj to z lekarzem, który oceni, czy warto jest podejmować takie zabieg, jeśli zęby są naturalnie żółte. Opcjonalnie możesz rozważyć wykorzystanie licówek, które przykryją zarówno ten, jak i inne defekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top