Jak wyprostować zęby? Czy można to zrobić bez aparatu?

Zastanawiasz się, czy da się wyprostować zęby bez aparatu? Okazuje się, że osoby, które się nad tym zastanawiają, nie są z miejsca skazane na porażkę. Zdecydowanie się na leczenie ortodontyczne bez aparatu jest możliwe, dlatego tym bardziej warto jest zgłębić ten temat i podjąć go z lekarzem ortodontą.

 

Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem aparatu przynosi obecnie bardzo dobry efekt. Wyróżniamy dwa rodzaje aparatów – stałe i ruchome, które nosi się w zależności od wady, możliwości i aktualnej budowy szczęki pacjenta. Wykorzystanie ich gwarantuje wysoką skuteczność – szczególnie dotyczy to aparatów stałych, których można używać do korygowania zębów nawet u dorosłych osób. Niemniej jednak, istnieje pewna grupa pacjentów, która chciałaby uniknąć korzystania z aparatu.

 

Czy da się wyprostować zęby bez aparatu

 

Osoby, którym nie podoba się wygląd tradycyjnego aparatu ortodontycznego, zastanawiają się – jak wyprostować zęby bez aparatu? Pytanie to nie dziwi, gdyż jeśli mamy zdecydować się na drogie rozwiązanie z zakresu ortodoncji, które miałoby zaniżać naszą pewność siebie, to bez wątpienia czulibyśmy się z tym bardzo źle! Jeśli zastanawiasz się, jak wyprostować zęby bez aparatu, odpowiedzią jest – Clear Aligner.

 

Nie da się całkowicie uniknąć konieczności zakładania jakiegokolwiek rozwiązania z zakresu ortodoncji. W przypadku aparatów Clear Aligner, ich bardzo dużym plusem jest fakt, iż nie trzeba nosić ich non stop – można je ściągać na przykład na czas higieny czy jedzenia, co stawia je pod tym względem dużo wyżej od tradycyjnych aparatów stałych. Ich estetyka także jest dużo wyższa, gdyż w zasadzie są one przezroczyste – trudno jest dostrzec je na pierwszy rzut oka. A poza tym – w przypadku wielu wad zgryzu są one bardzo skuteczne!

 

Jeśli jednak zależy ci na innym rozwiązaniu, które naprawdę wyprostowałoby twoje zęby, a jednocześnie.. po prostu – jeśli zastanawiasz się, czy da się wyprostować zęby bez aparatu, odpowiadamy – to bardzo trudne. Trudno będzie ci znaleźć wiedzę na temat tego, jak wyprostować zęby bez aparatu, choć mamy pewien pomysł, który być może przypadnie ci do gustu.

 

Jak najszybciej wyprostować zęby

 

Jeśli chciałbyś wiedzieć, jak najszybciej wyprostować zęby, odpowiadamy… skorzystaj z licówek! Licówki to w przypadku prostowania zębów półśrodek, gdyż koniec końców dzięki licówkom nie rozwiązujemy problemów wad zgryzu. Problemy nadal są, niemniej jednak, pacjentom, którym chodzi głównie o względy wizualne, są one rekomendowane, gdyż pozwalają w krótkim czasie uzyskać zadowalający efekt. Dla osób, które chcą wiedzieć, jak wyprostować zęby na stałe, bez wątpienia zaleca się inne rozwiązanie. Niemniej jednak, jeśli chciałbyś wiedzieć, jak wyprostować zęby po prostu pod kątem wizualnym – licówki są dla ciebie.

 

Bez wątpienia istnieje dużo innych rozwiązań. Ortodoncja jest działem stomatologii, który doprawdy rozwija się bardzo intensywnie! Nie można mu zarzucić, że stoi w miejscu. Warto być w bieżącym kontakcie z ortodontą, który jest na bieżąco z nowinkami ze świata ortodoncji. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top