Na czym polega piaskowanie zębów?

Profilaktyka i higiena jamy ustnej powinny być zawsze stawiane na pierwszym miejscu. Na całe szczęście, odpowiednie zabiegi są dziś niezwykle łatwo dostępne. Jednym z najpopularniejszych działań, mających pozwolić na efektywne usunięcie płytki nazębnej. Nie zdziwimy się, jednak jeżeli jeszcze nie wiecie, czym jest samo piaskowanie, czas na drobną lekturą. Właśnie dlatego, dziś wyjaśnimy wam, czym jest piaskowanie zębów, jakie są wskazania do jego wykonania, jak wygląda samo piaskowanie i co należy zrobić po jego zakończeniu. Sprawdźmy to.

Wskazania do piaskowania zębów

 

Piaskowanie zębów nieinwazyjnym i praktycznie bezbolesnym zabiegiem. Może być ono wykonywane nawet co trzy miesiące, jednak optymalnie możemy wykonywać go co sześć miesięcy. Komu zalecamy piaskowanie? Każdemu, kto chce zadbać o własny wygląd! Jeżeli w waszych jamach ustnych zbiera się zbyt dużo płytki nazębnej, powinniście poważnie przemyśleć czy piaskowanie nie jest czymś wartym poddania się. Pozostawiona płytka na zębach jest nie tylko źródłem poważnych problemów z kamieniem nazębnym, ale też innymi dolegliwościami jamy ustnej!

 

Jak wygląda zabieg piaskowania?

 

Piaskowanie to niezwykle ciekawy i kompletnie bezbolesny, któremu zdecydowanie warto poddawać się w wyżej wymienionych przypadkach. Jak jednak wygląda sam zabieg? Piaskowanie to nic innego jak oczyszczenie powierzchni zębów przy pomocy specjalnego piasku stomatologicznego. Sam piasek, jaki wykorzystuje się w zabiegu, jakim jest piaskowanie, to mieszanina piasku i wody, która po tym, jak trafi na powierzchnię zębów, zostaje odessany przy pomocy specjalnego ssaka. Piaskowanie zwykle trwa maksymalnie pół godziny i nie pozostawia żadnych nieprzyjemnych dolegliwości — pomijając nieco słony smak, wynikający z samej obecności piasku. Piaskowanie pozwala na proste i skuteczne oczyszczenie zębów z zalegającego osadu nie tylko na widocznej części zębów, ale też w nawet najbardziej niedostępnych przestrzeniach międzyżebrowych. Warto dbać o własne uzębienie, zwłaszcza jeżeli dostępne są tak proste zabiegi.

 

Zalecenia po piaskowaniu zębów

 

Co powinniśmy zrobić w momencie, gdy piaskowanie zębów zostanie zakończone? Zdziwicie się, lecz nie czekają na was żadne negatywne konsekwencje! Możecie spokojnie przejść do normalnego trybu życia. Zalecamy jednak to, aby przez około 3 godziny nie pić kawy, herbaty mocno soków i napojów. Powód jest prosty — zęby są wtedy bardzo podatne na przebarwienia. Poza tym, warto pamiętać o tym, że utrzymanie efektów zabiegu, jakim jest piaskowanie zębów.

Back To Top