Wybielanie zębów, to jeden z najbardziej pożądanych zabiegów w całym dziale medycyny, jakim jest stomatologia. Nie ma w tym nic dziwnego, że wybielanie zębów jest tak popularne! Kto przecież nie marzy o idealnie prezentującym się uzębieniu. Jeżeli jednak czujecie, że tradycyjne wybielanie zębów nie przynosi pożądanego rezultatu, może warto rozważyć skorzystanie z wyjścia, jakim jest nakładkowe wybielanie zębów? Dziś zastanowimy się, na czym ono polega, jakie są jego zalety i co ważniejsze — ile to kosztuje? Mamy nadzieję, że po dzisiejszym artykule nakładkowe wybielanie zębów nie będzie już nieznanym procesem.
Na czym polega nakładkowe wybielanie zębów?
Czym więc jest nakładkowe wybielanie zębów? Być może zaskoczymy niektórych z was, lecz jest to wybielanie zębów, które pacjent wykonuje samodzielnie, w zaciszu domowym. Wybielanie zębów tą metodą rozpoczyna się od dokładnej i rzetelnej konsultacji stomatologicznej. To na niej specjalista poznaje aktualne warunki panujące w jamie ustnej, ale też powinien zalecić całkowite wyleczenie jakichkolwiek dolegliwości związanych z uzębieniem.
Jak jednak wygląda samo wybielanie zębów tą metodą? Rozpoczyna się ono od wykonania specjalnych wycisków stomatologicznych, na podstawie których wykonane zostaną specjalne nakładki na zęby. Muszą być one dopasowane wyłącznie pod unikalną budowę uzębienia pacjenta, gdyż inaczej nie przyniosą one pożądanych efektów. Po stworzeniu tych nakładek wybielanie zębów może się rozpocząć. Każdy stomatolog, który będzie prowadzić pacjenta przez wybielanie zębów stworzy zestaw pewnych rad, mających być kluczem do osiągnięcia śnieżnobiałego uzębienia. Najczęściej lekarz zaleci, aby wykonywać wybielanie zębów wraz z nakładkami w nocy. Co musi zrobić pacjent, po tym jak zapisze się wybielanie zębów? Sprawa jest stosunkowo prosta — wystarczy że nałożymy specjalny preparat wybielający na wewnętrzną część nakładki (jest on bogaty w nadtlenek wodoru — to on sprawia, że zęby stają się bielsze) i nałożymy ją na nasz łuk zębowy… a z czasem będą one bielsze. Taka terapia zwykle trwa od 2 do 4 tygodni. Czas, jaki przeznaczymy na wybielanie zębów w domu jest dłuższy z jednego powodu — ilość wspomnianego wcześniej związku chemicznego jest znacznie mniejsza, stąd też jego działanie — mniej agresywne.
Ile kosztuje wybielanie zębów w domu?
Warto też wspomnieć o cenie, jaką zapłacimy za nakładkowe wybielanie zębów. Sytuacja wygląda następująco: wszystko zależne jest od miasta i dzielnicy. Niech więc nie zdziwi was, jeżeli w jednym gabinecie zapłacicie za stosunkowo ten sam zabieg, jakim jest wybielanie zębów 400 złotych, a w innym nawet 800 złotych za całe leczenie! Dużą cenę w całej cenie odgrywa też renoma gabinetu, gdyż za pojedynczy zabieg, jakim jest wybielanie zębów, zapłacimy znacznie więcej w popularnym gabinecie niż w tym bardziej niszowy. Zaufajcie nam — cena, jaką zapłacicie za nakładkowe wybielanie zębów. Jego popularność nie bierze się znikąd, gdyż nakładkowe wybielanie zębów przynosi bardzo zbliżony efekt do tradycyjnego wybielania gabinetowego. Nic więc dziwnego, że coraz większa ilość pacjentów decyduje się właśnie na takie wybielanie zębów!