Zalety implantów stomatologicznych

Pacjenci coraz częściej decydują się na stosowanie implantów stomatologicznych. Nie bez powodu – obecnie pod względem funkcjonalności są to jedne z najlepszych rozwiązań protetycznych. Za sprawą implantów stomatologicznych pacjent jest w stanie rozwiązać problem bezzębia niezależnie od stopnia – implanty potrafią zastąpić częściowe braki w zębach, ale także całkowity brak w linii, górnej i dolnej. Dowiedz się, jakie najczęstsze zalety implantów stomatologicznych są wymieniane przez pacjentów i stomatologów.

Walory estetyczne implantu zębowego

Implanty stomatologiczne posiadają wiele zalet – estetycznych i funkcjonalnych. W kwestii estetycznej, warto jest dokonać pewnego podziału implantów, w zależności od materiału, z którego zostały wykonane. Przede wszystkim, wyróżnia się implanty tytanowe – najbardziej rozpowszechnione i najczęściej stosowane. Coraz częściej stosuje się także implanty cyrkonowe, jednak mimo wszystko nadal są one nowością na rynku implantologicznym.

Zaletą implantów cyrkonowych jest fakt, iż posiadają one kolor zbliżony do naturalnego koloru zębów. Oznacza to, że potencjalne obniżenie linii dziąseł nie sprawia kłopotu dla pacjenta. Może się to zdarzyć na skutek różnych chorób; obniżona linia dziąseł może pojawić się tylko na pewien czas, jednak nie będzie to czas dyskomfortu – z racji koloru tychże wszczepów.

Dodatkowo, z pomocą wszczepów – tytanowych i cyrkonowych – pacjent jest w stanie uzyskać efekt zbliżony do naturalnego zęba. Implanty służą do stworzenia podstawy dla koron protetycznych – między innymi pełnoceramicznych, które zapewniają bardzo wysoki poziom odwzorowania naturalnego zęba, także pod względem estetycznym.

Walory funkcjonalne implantu zębowego

Implant zębowy oferuje atrakcyjne walory funkcjonalne, które ciężko jest uzyskać z pomocą innych rozwiązań protetycznych. Za sprawą osteointegracji, czyli połączenia wszczepu z kością, implanty stomatologiczne oferują bardzo wysoki poziom stabilizacji w jamie ustnej. Oznacza to, że istnieje bardzo znikome prawdopodobieństwo, że wspomniane rozwiązanie protetyczne wypadnie – co w przypadku, przykładowo, protez ruchomych, jest niestety powszechnym zjawiskiem.

Dodatkowo, implant zębowy oferuje identyczną funkcjonalność, jak naturalny ząb. Z pomocą implantu, na którym znajduje się korona, można swobodnie spożywać ulubione produkty, bez ryzyka utraty implantu czy jego ukruszenia. Dodatkowo, na koronach zębowych płytka nazębna odkłada się dużo wolniej, co przekłada się na ograniczone występowanie chorób.

Back To Top