Krwotok po wyrwaniu zęba – co robić?

Ekstrakcja zęba wydaje się stosunkowo prostym zabiegiem chirurgicznym, niemniej jednak, może się ona różne zakończyć. Może zdarzyć się tak, że wszystko przebiegnie pomyślnie i nie będzie jakichkolwiek powikłań pozabiegowych. Niestety, część pacjentów skarży się, iż nawet po kilku godzinach po zabiegu krew leci z zębodołu. Warto z tego powodu wiedzieć, jak długo krwawi rana po wyrwaniu zęba, aby być w stanie zaobserwować wszelkie anomalie. 

 

Dodatkowo, warto także wiedzieć, ile czasu leci krew po wyrwaniu zęba i jak zatamować krew po wyrwaniu zęba. Bardzo pomaga także to, krwotok po wyrwaniu zęba co robić, aby być w stanie sobie poradzić z problemem. Dowiedz się, co zrobić w sytuacji, gdy krew po wyrwaniu zęba nie przestaje lecieć nawet po paru godzinach.

 

Jak długo krwawi rana po wyrwaniu zęba?

 

Warto zacząć od informacji, że w kwestii tego, ile czasu leci krew po wyrwaniu zęba, prawidłową odpowiedzią jest kilka minut, z reguły do 30 minut. Krew z zęba nie powinna lecieć dłużej, dlatego pacjent, który zastanawia się, ile czasu leci krew po wyrwaniu zęba, powinien być przeświadczony o tym, że jeśli krwawienie przeciąga się, to coś jest zdecydowanie nie tak! 

 

Aby zmniejszyć ryzyko powikłań, czyli poprawić to, jak goi się rana, warto jest przedsięwziąć następujące działania. Jeśli zastanawiasz się, krwotok po wyrwaniu zęba co robić, to ten akapit jest dla ciebie. Przede wszystkim, kompres po ekstrakcji powinno się uciskać w miejscu rany przez około 20 minut – nie więcej. Aby nie zaburzać procesu gojenia, warto także wstrzymać się z przyjmowaniem produktów gorących, a raczej pozostać przy zimnych.

 

Jak zatamować krew po wyrwaniu zęba?

 

Wiesz już, jak długo krwawi rana po wyrwaniu zęba. Jeśli pojawiła się u ciebie nieprzyjemna sytuacja krwotoku po ekstrakcji, warto jest wiedzieć, krwotok po wyrwaniu zęba co robić. Niestety, nawet w przypadku tak prostego zabiegu jak ekstrakcja zęba, trzeba liczyć się z tym, że nie wszystko pójdzie po naszej myśli. Niemniej jednak, nie jest to coś, czego powinniśmy unikać – zwłaszcza wtedy, gdy taka ekstrakcja jest konieczna ze względów zdrowotnych.

 

Krwotok może się pojawić, jednak odpowiednie zareagowanie pozwoli go zniwelować. Jest to komfortowa sytuacja, że nie powinno być problemu z pozbyciem się krwotoku – wystarczy podjąć odpowiednie czynności, aby nie doszło do zakażenia. Jeśli nie wiesz, krwotok po wyrwaniu zęba co robić – podejmij następujące czynności. 

 

Przede wszystkim, ważną kwestią jest, iż krwawienie może trwać do 30 minut, natomiast sporadyczne sączenie się krwi może się przeciągnąć nawet do kilku godzin. W przypadku krwawienia, które nie ustąpiło po kilku godzinach, trzeba usunąć powstałe skrzepy i założyć nowy opatrunek. W przypadku kilkukrotnej wymiany opatrunku, która nie zakończyła się powodzeniem – krwawienie nadal trwa – konieczna jest konsultacja z lekarzem, który podejmował zabieg ekstrakcji.

 

Prawdopodobnie większość z nas przeszła ekstrakcję zęba. A tobie jak udało się rozwiązać problem krwotoku po wyrwaniu zęba?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top