Ile kosztuje proteza stała?

Higiena jamy ustnej, czyli szczotkowanie i nitkowanie zębów oraz płukanie jamy ustnej to czynności, które powinniśmy wykonywać codziennie po każdym posiłku. Należy również pamiętać o właściwej diecie bez nadmiaru słodyczy, które mogą powodować próchnice. Konieczne są również regularne wizyty u stomatologa. Co najmniej raz w roku powinno się wykonać przegląd, nawet jeśli nie mamy żadnych dolegliwości. Wszystkie chore zęby powinny być leczone lub usuwane, a ubytki uzupełniane. Istotne jest również systematyczne usuwanie kamienia nazębnego.
Ze względu na niedbałość i brak higieny wielu ludzi ma problemy z uzębieniem. Mało kto dba o higienę jamy ustnej tak, jak należy.

Przyczyną problemów w Polsce jest również brak refundacji wielu zabiegów dentystycznych i wysokie ceny w prywatnych gabinetach stomatologicznych. Wysokie ceny wynikają z konieczności odbycia ciężkich studiów, cen sprzętu, materiałów, leków i akcesoriów używanych przez dentystów. Wysokie są nie tylko ceny sprzętu ale również jego sterylizacja. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze inne czynnik, które powodują, że ceny wizyty stomatologicznej są bardzo wysokie. Z tego względu nie każdy dysponuje odpowiednimi funduszami, aby móc pozwolić sobie na wizytę w prywatnym gabinecie stomatologicznym.
Wielu ludzi zmaga się z problemem ubytków w uzębieniu. Istniej wiele sposobów, aby je uzupełnić.
Jednym z nich są implanty, czyli w uproszczeniu sztuczne zęby, które wstawia się do zębodołów. Inna nazwa implantu zębowego to proteza stała. Istnieje możliwość dobrania odpowiedniej wielkości i koloru implantu, dzięki czemu efekt kosmetyczny jest fenomenalny. To bardzo droga metoda. Mimo to, kiedy ubytki dotyczą siekaczy lub kłów ludzie często są w stanie wyłożyć na ten cel swoje oszczędności. W sytuacji gdy problem dotyczy zębów przedtrzonowych lub przedtrzonowych to mało kto decyduje się na implant.

Ile kosztuje proteza stała?

Cena za sztukę to około 4000 zł. W sytuacji, kiedy istnieje ubytek więcej niż jednego zęba leczenie tą metodą może być bardzo kosztowne.
Kiedy istnieje ubytek kilku zębów warto rozważyć koronki. Również nie jest to tanie rozwiązanie i kosztuje parę tysięcy. Jego zaletą jest jednak możliwość uzupełnienia znacznie większego ubytku. Metoda polega na spiłowaniu zębów ograniczających ubytek, co daje możliwość nałożenia koronki na całej jego długości. Efekt kosmetyczny jest również bardzo dobry, lecz gorsza jest wygoda i trwałość takiej metody. Liczba powikłań takiego leczenia niestety też jest większa niż w przypadku implantów.
Ostatnie rozwiązanie to proteza czasowa. Jest to bardzo popularna opcja, ponieważ jest refundowana i co określony czas istnieje możliwość wymiany protezy. Koszt w gabinecie prywatnym to około 1000 zł. Jest to również bardzo niska cena, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że przy pomocy takiej protezy można uzupełnić ubytki w całym łuku zębowym. Niestety komfort użytkowania takiej protezy jest bardzo niski. Często trudno przymocować ją do podniebienia, czy też do dna jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top